NAČÍTAVAM

LEADA PHOTOSTUDIO

AKO PREBIEHA FOTENIE

AKO PREBIEHA FOTENIE DETIČIEK

Ladenie portrétov detičiek a rodín je veľmi zábavná časť fotenia, vždy sa nájde niečo nové a netradičné, čo u zákazníkov nájdeme na ich jedinečné fotenie. Podľa vopred vybraného fotosetu si dohodneme čas a miesto fotenia. Každé fotenie je inak časovo náročné.

Fotenie v ateliéri je najmenej náročné na čas, zákazník príde na dohodnutú hodinu, po krátkom zoznámení dieťatka s prostredím a s fotografkou sa začína fotiť. Priebeh fotenia prispôsobujeme dieťatku, ak si potrebuje oddýchnuť, doprajeme mu čas na pauzičku. Podľa mojich skúseností je viac ako hodina fotenia v ateliéri namáhavá, dieťa už stráca náladu a nie je ochotné natoľko spolupracovať. Preto sa snažíme po príchode do ateliéru vybrať rekvizity a zladiť fotopozadie a oblečenia, ktoré si prinesiete. Spravidla stihneme v priebehu hodiny urobiť 2 až 3 scény.

V prípade exteriérového fotenia nám trvá dlhšiu dobu presun na presné miesto fotenia a aj samotná príprava je náročnejšia na čas. Pri tomto druhu fotenia je tiež mimoriadne dôležité, aby sme si pripravili oblečenie a rekvizity vhodné k miestu a téme, ktorú sme si vopred dohodli. Exteriérové fotenia nám dávajú možnosť doslova sa vyšantiť. Ponúkajú nespočet možností a nápadov. Budem sa snažiť podľa typu a veku vášho dieťatka odporučiť vhodné miesto. Pri maličké detičky je stále viac obľúbenou témou fotenie v domácom prostredí.

AKO PREBIEHA FOTENIE BÁBENIEK

Priestor, kde budeme fotiť, by mal byť dostatočne veľký a svetlý. Malo by tam byť veľké okno a možnosť odtiahnutia záclon a žalúzií. Pre všetky aktívne maminky mám odkaz: naozaj nemusíte pred fotením umývať okná! Fakt, že na tom nezáleží!!!
Presné miesto, kde budeme fotiť vyberieme na začiatku fotenia. Všetky vhodné rekvizity, ktoré sa nám budú hodiť farebne aj štýlovo - retro kočiarik, rôzne látky a wrapy, čiapočky, košíky a bedničky nosím so sebou. Občas sa sama čudujem, aké veľké mám auto :).

AKO PREBIEHA FOTENIE RODINY

Rodinné portréty sú jedna z ťažších tém. Predsa len - ladíme nielen oblečenie a doplnky, ale musíme dostať zo všetkých členov rodiny spokojné šťastné a navyše aj prirodzené výrazy. Fotograf sa teda snaží o bezchybnú kompozíciu, správnu expozíciu a stráži si dobré svetlo a rodičia sa snažia tváriť, že sú úplne v pohode, keď ich ratolesť robí presný opak toho, čo by sme potrebovali. Treba si ale uvedomiť, že práve rodinné fotky sú tým, čo nechávame ako našu stopu pre ďalšie generácie. Tak trochu tej snahy určite stojí za to! Fotenie rodiny štandardne spájame s fotením detičiek. Pár informácií teda nájdete aj v tejto časti.

AKO PREBIEHA FOTENIE BRUŠIEK (TEHOTENSKÉ FOTENIE)

Úžasná a veľmi emotívna téma je obľúbeným námetom a je stále častejšie témou môjho fotenia. Osobne sa tomu veľmi teším, že opadlo skrývanie sa tehotných a názor, že tehotná žena nie je pekná. Opak je pravdou – tehotná žena je KRÁSNA! Práve vtedy má v sebe istú tajomnosť a jedinečnosť. A tú určite stojí za to zachytiť!

Mieru odhalenia sa, celkové ladenie a doplnky dohadujeme vopred, aby sa nastavajúca mamička mohla na fotenie vhodne upraviť. Vždy som rada, keď sa na fotenie podarí prehovoriť aj budúceho ocina. Partnerská fotografia je v tomto prípade určite prínosom.

AKO PREBIEHA FOTENIE SVADBY

Pri fotení svadby kladiem zvlášť silný dôraz na prípravu fotenia. Keďže tento deň je tak jedinečný a pochopiteľne aj neopakovateľný, dopredu dohadujeme každý jeden krok nášho fotenia. Na predsvadobnom stretnutí, ktoré prebieha spravidla mesiac pred svadbou sa zoznámime, porozprávame o tom, akú majú predstavu, prejdeme si a naladíme všetky potrebné detaily. Od časového harmonogramu, cez výber miesta a ladenie svadobných portrétov, až po výber rekvizít. Nápady na netradičné a jedinečné svadobné fotenie sú aj zo strany snúbencov vítané.

AKO PREBIEHA FOTENIE BOOKOV, GLAMOUR A AKTOV

Booky – fotenie bookovej fotografie má svoje presné pravidlá. Je vhodné pre všetky mladé dievčatá, ktoré by sa chceli presadiť v modelingových agentúrach. Ide o popisné reálne fotografie tváre a postavy , ktoré odpovedajú všeobecným štandardom modelingu a sú v agentúrach akceptované. Fotenie do 16 rokov prebieha v prítomnosti rodiča, prípadne s písomným súhlasom a v predstihu aj osobným kontaktom s rodičom.

Glamour – ak túžite byť krásna ako ženy s časopisov tlačených na kriedovom papieri, je pre vás glamour fotenie skvelá voľba! Vačšinou fotíme v interiéroch pekných hotelov, v kaviarňach alebo zaujímavých exteriéroch. Opäť je styling a príprava kľúčovým momentom na vytvorenie fotografií, ktoré stoja za to.

Akty – sú ďalšia z tém, ktoré dokazujú, že každá žena môže byť pri správnom nasmerovaní a osvetlení krásna. Je to jeden z výborných spôsobov, ako si dokázať svoju atraktivitu, poopraviť sebavedomie a navyše je to skvelý darček pre partnera. Diskrétnosť je v tomto prípade samozrejmosťou!